Instalacja Linuksa na ROG GL552VW (Początkujący)

11

Próbowałem zainstalować Ubuntu GNOME przez ostatnie 7 godzin na moim nowym ROG GL552. Na początku nie mogłem nawet zainstalować, dopóki nie znalazłem tego postu:

link

Dodałem "nouveau.modeset = 0 tpm_tis.interrupts = 0 acpi_osi =! acpi_backlight = natywny i915.preliminary_hw_support = 1 idle = nomwait" tuż przed częścią --- podczas edycji instalacji, a instalacja przebiegła płynnie.

Po tym czasie nie mogłem uruchomić systemu, ponieważ te same komendy muszą być dodane podczas uruchamiania i zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, gdzie w kodzie muszę dodać je - ponieważ jestem prawie kompletny początkujący.

Po dodaniu tej linii we właściwym miejscu system uruchomił się (chociaż funkcje touchpada są bardzo ograniczone) i edytowałem / etc / default / grub, aby zawierał te same polecenia.

Starałem się śledzić posty na forum, aby spróbować zrozumieć, jak sprawić, by moje Ubuntu działało tak, jak powinno - również przy prawidłowym wykorzystaniu mojej karty graficznej (gtx 960m), więc zainstalowałem trzmiel i odkomentowałem sekcję sterowników nvidii. zrestartował system, a następnie system nie uruchamia się ponownie ...

Naprawdę chcę, aby Linux był moim głównym systemem operacyjnym, ale to naprawdę sprawia, że ​​chcę się poddać. Nie rozumiem połowy rzeczy, które próbuję zrobić. Chciałem zainstalować GNOME Ubuntu i naprawdę zacząć uczyć się Linuksa, ale nie mogę zainstalować go poprawnie na tym komputerze.

Czy ktoś ma jakieś wskazówki? Każdy przewodnik dla pełnego początkującego na temat instalacji Ubuntu na tym komputerze?

Dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że zacznę korzystać z Linuksa

    
zadawane Vollek 15.04.2016, 09:07
źródło

2 odpowiedzi

4

Bumblebee jest przestarzałe, prawdopodobnie przewodnik, którego obserwujesz, jest już nieaktualny, sterowniki Nvidii mają wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania laptopem z wieloma procesorami graficznymi.

Najpierw usuń zainstalowany sterownik i Bumblebee

sudo apt-get purge bumblebee nvidia*

Teraz uruchom ponownie

sudo reboot

Teraz zainstaluj najnowszy sterownik Nvidii z repozytorium (jeśli nie możesz ponownie uruchomić systemu do Ubuntu, użyj trybu przywracania )

sudo apt-get install nvidia-352

Obejmuje to nvidia-prime , którego możesz użyć do kontrolowania swoich GPU, możesz go znaleźć w aplikacji nvidia-settings .

  

"jak mogę sprawdzić, czy cały system działa poprawnie?"

Jeśli masz na myśli sprawdzanie, jakie sterowniki są w użyciu, możesz sprawdzić aplikację additional drivers , która jest preinstalowana w systemie Ubuntu Gnome.

    
odpowiedział Mark Kirby 15.04.2016, 10:40
źródło
5

Przeprowadziłem nową instalację 16.04 na moim ASUS GL552VW.

Jedynymi dodatkowymi parametrami GRUB-a, które wprowadziłem (do instalacji i normalnego rozruchu) były:

nouveau.modeset=0

Aby zatrzymać Nouveau przed przejęciem.

Po zainstalowaniu sterowników nVidia 361.42, poprzez zakładkę Dodatkowe sterowniki w Software Updater, musiałem wyłączyć Bezpieczne uruchamianie. (Bezpieczne ładowanie zatrzymuje ładowanie niepodpisanych modułów jądra)

Przy tych ustawieniach wszystko działa. Touchpad, obsługa Skylake, grafika nVidia @ 1920x1080, WiFi, Bluetooth, podświetlenie klawiatury.

Instalacja 16.04 jest znacznie mniej kłopotliwa niż poprzednie wersje.

    
odpowiedział plebbus 30.04.2016, 16:34
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów