Nie można usunąć pliku hiberf na partycji ntfs

11

Przeglądałem pytania takie jak Nie można zamontować System plików Windows (NTFS) ze względu na hibernację i Jak mogę zamontować hibernowaną partycję NTFS? i wszyscy mówią "Uruchom w Windows", czego nie mogę zrobić. Następnie po ostrzeżeniu sugerowana jest opcja remove_hiberfile . Chciałbym tę opcję. Nie interesują mnie programy, które miałem otwarte, ani dane w nich. Partycja Windows jest na / dev / sda5, więc uruchomiłem

sudo mount /dev/sda5 /mnt/win

Wiele późniejszych odczytów ...

sudo mount -t ntfs-3g -o remove_hiberfile /dev/sda5 /mnt/win
sudo mount -t ntfs-3g -o debug,remove_hiberfile /dev/sda5 /mnt/win

Wciąż nie ma szczęścia. To tak, jak opcja remove_hiberfile nie jest rozpoznawana, ponieważ nie próbuję użyć opcji remove_hiberfile3ejeiofe , ale raczej ten sam komunikat.

Jest to wiadomość podana w wyniku wszystkich powyższych poleceń (dodanie debugowania niczego nie zmieniło):

The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda5': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.

Mogę zamontować tylko do odczytu, ale to mi nie pomoże.

    
zadawane Shelvacu 01.12.2013, 04:45
źródło

7 odpowiedzi

20

Miałem ten sam problem. Spróbuj:

ntfsfix /dev/sda5

remove_hiberfile opcja już nie działa. ntfs-3g polityka pakietowa polega na użyciu nowego narzędzia ntfsfix .

Jednak to narzędzie też nie działa. Więc podłączyłem dysk twardy do komputera z systemem Windows, wyłączyłem " Szybki start " w opcjach przycisku zasilania z poziomu systemu Windows, a następnie zamknięcie i zastąpienie z powrotem na dysk twardy w mojej maszynie Ubuntu .

Znalazłem o tym tutaj: Używanie Ubuntu Aby usunąć hiberfil.sys z Unbootable Win 8.1

    
odpowiedział Marcelo Teixeira Ruggeri 25.07.2015, 22:10
źródło
7

Przeniesienie -o do końca zadziałało dla mnie:

mount -t ntfs-3g /dev/sda5 /mnt/win -o remove_hiberfile 

(Ubuntu 16.04 live cd i okno waniliowe 7)

    
odpowiedział CFrei 08.01.2017, 19:20
źródło
3

Aby usunąć hiberfil.sys , należy użyć wiersza polecenia, aby ręcznie wyłączyć hibernację.

Uruchom komputer z dysku DVD z systemem Windows 7 i naciśnij klawisze Shift + F10 na ekranie wyboru języka i uruchom grę na ekranie Opcje odzyskiwania systemu i wybierz wiersz polecenia.

Aby wyłączyć lub wyłączyć hibernację, wpisz następujące polecenie w zachęcie:

powercfg –h off

Spowoduje to wyłączenie hibernacji i usunięcie pliku hiberfil.sys z systemu.

    
odpowiedział Mitch 02.12.2013, 07:47
źródło
2

Kilka razy również natknąłem się na ten problem. Ostatnio miałem dwa dyski twarde, jeden z systemem Windows 8, którego miałem dość i sformatowano, oraz dysk twardy o pojemności 2 TB, z którego korzystałem w systemie Windows 8.

Ponieważ usunięto system Windows 8, nie miałem żadnych nośników instalacyjnych Windows i nie miałem żadnych planów na ponowną instalację w najbliższym czasie, usunięcie szybkich i hybrydowych opcji rozruchowych nie było alternatywą.

Próbowałem zamontować go za pomocą opcji remove_hiberfile bez powodzenia, ciągle ten sam komunikat o błędzie. Próbowałem montować jako tylko do odczytu, a następnie ponownie montować (sudo mount -o remount, rw), co początkowo dawało mi dostęp do zapisu, ale żadna z wprowadzonych przeze mnie zmian nie została faktycznie zapisana na dysku (usunięto ponownie pliki w Nautilus).

Rozwiązaniem, które znalazłem w końcu, było użycie GParted, aby przenieść dotkniętą partycję do innej lokalizacji na dysku twardym, zmieniając ilość bajtów poprzedzających i następujących partycji. Podejrzewam, że przepisuje tabelę partycji wraz z flagą metadanych / hibernacji. Cieszę się, że moje wyniki okazały się skuteczne, ponieważ przeniesienie partycji 1.6TB zajęło 19 godzin!

Musi istnieć prostsze rozwiązanie, ponieważ odkryłem, że inne dystrybucje Linuksa, których używałem, nie mają takiego samego wahania podczas instalowania hibernowanych dysków. Może moduł, który sprawdza flagę, może zostać wyłączony lub wymieniony? Jeszcze lepiej, cholernie dbając o flagę powinno być kilka opcji (zamontuj jako tylko do odczytu, zamontuj jako odczyt / zapis, drugi + usuń flagę itp.), A nie tylko komunikat o błędzie.

W każdym razie, miej nadzieję, że ktoś inny w tej samej sytuacji uzna tę informację za przydatną.

    
odpowiedział Isak Thorbiörnson 26.01.2014, 13:59
źródło
2

Właśnie miałem ten problem, gdy usunąłem system Windows 8, więc nie mogłem wyłączyć hibernacji. Próbowałem użyć remove_hiberfile i nie zadziałało. Ponieważ jednak jest to po prostu pamięć masowa, w ramach aplikacji "Dyski" edytowałem partycję i odznaczono startowy. Teraz mogę zamontować napęd. Mam nadzieję, że to pomoże komuś innemu.

    
odpowiedział user254228 03.03.2014, 08:13
źródło
0

Na komputerze Lenovo 710 ze ssd (UEFI) dla systemu operacyjnego i dyskiem twardym dla innych rzeczy, zainstalowałem ubuntu (nie jako start pojedynku) i nie mogłem uzyskać dostępu do mojego dysku twardego z powodu błędu opisanego powyżej. Jednak ponowne uruchomienie przy naciśnięciu F2 doprowadziło mnie do opcji odzyskiwania dla Windows. Odrzuciłem odzyskiwanie, a na następnym ekranie odpowiedziałem, że chcę "zamknąć okna". Po ponownym uruchomieniu na Ubuntu możliwy jest dostęp do dysku twardego.

Może, gdybyś miał partycję odzyskiwania, nawet jeśli wybrałeś do nadpisywania okien, coś na tych prostych liniach byłoby dla ciebie przydatne.

    
odpowiedział Alex 15.04.2017, 23:06
źródło
0

Przeczytaj błąd ponownie. Tylko druga linia, która brzmi:

Error mounting /dev/sdXY…

Zwróć uwagę na element /dev/sdXY . XY należy zastąpić błędem, który widzisz w swoim systemie. Teraz otwórz terminal i użyj następującego polecenia:

sudo ntfsfix /dev/sdXY

gdzie XY jest kłopotliwą partycją pokazaną w błędzie. Na przykład sda2 lub sdb1 lub sda5 (jak na powyższym rysunku). ntfsfix jest już zainstalowany w systemach Ubuntu.

    
odpowiedział Mostafa Hasan 21.06.2017, 07:31
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów