Gdzie instalować programy? [duplikować]

104

Pobrałem .tar.gz i uruchomiłem sudo sh install.sh . Pyta mnie, gdzie zainstalować program. Nie chcę, żeby zagracał mój katalog domowy i chcę, żeby był dostępny w menu aplikacji. Gdzie powinienem to umieścić? %kod%? %kod%? Czy są to tylko pojedyncze pliki binarne? Ten program chce utworzyć folder.

    
zadawane mpen 13.10.2010, 19:51
źródło

3 odpowiedzi

61

Przede wszystkim, którą aplikację instalujesz? Zawsze lepiej jest instalować za pośrednictwem rodzimego zarządzania pakietami, ponieważ menedżer pakietów zajmie się lokalizacją, aktualizacjami, ścieżkami i wyrzutniami (skrótami). Aktualizacje będą również obsługiwane. Idealnie powinieneś wyszukać pakiet w Centrum oprogramowania lub Synaptic. Kody PPA można stosować, jeśli oprogramowanie nie znajduje się w domyślnych repozytoriach.

Jednak jeśli jesteś pewien instalacji tego pakietu, użyj katalogu /opt , /opt/appname na przykład. /opt byłby odpowiedni dla tego rodzaju instalacji. Programy uruchamiające mogą, ale nie muszą być tworzone w zależności od instalatora. Możesz utworzyć program uruchamiający ręcznie, jeśli instalator nie utworzy. Możesz także użyć $HOME/bin do umieszczenia wszystkich twoich aplikacji.

    
odpowiedział LFC_fan 13.10.2010, 19:55
źródło
68

W przypadku wszystkich pytań związanych z ścieżkami, Hierarchia standardu plików systemu Linux stanowi ostateczne odniesienie.

Jeśli program musi utworzyć folder, /usr/local jest katalogiem z wyboru; zgodnie z FHS :

  

Hierarchia /usr/local jest przeznaczona dla administratora systemu podczas instalacji   oprogramowanie lokalne.

Unikaj umieszczania lokalnych plików binarnych bezpośrednio pod /usr , ponieważ zgodnie z FHS, ta hierarchia jest zarezerwowana dla oprogramowania dostarczanego przez dystrybucję Linuksa (w tym przypadku Ubuntu).

Zauważ, że umieszczenie pliku binarnego w /usr/local/bin (lub innym katalogu bin ) nie spowoduje utworzenie pozycji menu; musisz podać plik .desktop i zainstalować go w odpowiednim katalogu z < a href="http://portland.freedesktop.org/xdg-utils-1.0/xdg-desktop-menu.html"> polecenie xdg-menu-menu .

    
odpowiedział Riccardo Murri 13.10.2010, 19:58
źródło
5

Zwykle umieścisz go w /usr , plikach binarnych w /usr/bin , jeśli jest większy niż wynosi /opt .

    
odpowiedział Martin Zeltin 13.10.2010, 19:57
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów