Nie mogę wpisać "b", gdy jestem w linii poleceń

10

Zaktualizuj

Nie mogę nawet wkleić b . Próbuję uaktualnić do wersji Ubuntu 15.04, ale muszę usunąć niektóre pliki z katalogu / boot. Gdy% cd /oot nie mogę wpisać b . Pomyślałem, że wymienię pliki w katalogu / i skopiuję / wkleję, ale bez skutku. Nie mogę nawet wkleić b .

Aktualizacja 2

Ostatnio dodałem kilka linii do pliku /etc/inputrc , aby uzyskać lepszą autouzupełnianie na karcie:

set completion-ignore-case on
set show-all-if-ambiguous on
TAB: menu-complete
bind TAB:menu-complete

Oryginalne pytanie

Kiedy ssh do mojego serwera ubuntu, nie mogę wpisać litery "b". Mogę jednak wpisać wielką literę "B" za pomocą klawiszy Shift.

Używam MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina z 2012 r. i wchodzę do niestandardowego pudełka ubuntu. To tutaj nie mogę wpisać małej litery "b".

Uruchomiłem serwer, ale nadal nie mogę wpisać "b". Każda inna litera jest w porządku.

Jeszcze tego nie robiłem, mam serwer uruchomiony przez około dwa lata i nigdy wcześniej nie natknąłem się na taki problem. Nie zrobiłem też nic, co mogłoby spowodować to.

Początkowo myślałem, że klawiatura jest trochę lepka, ale kiedy zamknąłem połączenie, działa dobrze. Ponownie uruchomiłem serwer, ponownie wróciłem i klawisz "b" przestał działać.

Próbowałem klawiatury bluetooth i nadal nie miałem szczęścia.

Czy może to być coś, co jest regułą w pliku .profile lub .bashrc lub czymś podobnym? Ustawienie, aby nie zezwalać na niektóre znaki.

Kiedy próbuję wpisać literę "b", dźwięk dzwonka terminalu brzmi tak, jakby był niedozwolony.

    
zadawane Mike 30.04.2015, 21:14
źródło

1 odpowiedź

18

Wewnątrz sesji ssh uruchom polecenie cat i zobacz, czy możesz wpisać b tam. Jestem prawie pewien, że to zadziała, co oznacza, że to twoja powłoka decyduje się nie działać na b .

Zakładając domyślny bash , powinieneś sprawdzić pliki konfiguracyjne readline : ~/.inputrc , /etc/inputrc lub ten, o którym mowa przez $INPUTRC . Jest szansa, że znajdziesz samotny b na własnej linii (lub coś podobnego), nakazując readline, aby nic nie robił po napotkaniu tej postaci.

Zaktualizuj

Wygląda na to, że pierwsze trzy linie twojego .inputrc są poprawne, to czwarta linia ( bind TAB:menu-complete ) powoduje kłopoty. Zmień pierwszą literę na cokolwiek innego (np. find zamiast bind ), a następnie ta litera (np. f ) będzie źle działać. Podobno bind nie jest rozpoznanym słowem kluczowym w tym kontekście.

    
odpowiedział egmont 03.05.2015, 13:20
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów