Jak zainstalować i zarządzać rozszerzeniami powłoki GNOME?

63

Jak zainstalować rozszerzenia powłoki GNOME?

Czy można aktualizować, usuwać i zarządzać rozszerzeniami?

    
zadawane hhlp 04.11.2011, 19:11
źródło

6 odpowiedzi

32

Aby zainstalować rozszerzenie, musisz mieć zainstalowany gnome-tweak-tool , powinien on być zainstalowany domyślnie w większości nowoczesnych wersji Ubuntu GNOME, jednak jeśli go nie masz, możesz go zainstalować, wykonując następujące czynności:

sudo apt-get install gnome-tweak-tool

Z gnome-tweak-tool pochodzą niektóre wstępnie zainstalowane, ale nie wstępnie włączone rozszerzenia, możesz je wyświetlić, otwierając gnome-tweak-tool (możesz to zrobić w Terminalu ( CTRL + ALT + T ) lub możesz wyszukać Tweak Tool w podglądzie działań) i przejść do sekcji Extensions .

Przygotowanie przeglądarki (instalacja i aktualizacja)

Firefox

Wersja 52 +

Ponieważ wersja wtyczki NPAPI dla przeglądarki Firefox 52 została usunięta, wtyczki, takie jak wtyczka GNOME Shell Integration i Java itp., nie będą działać. Jeśli więc chcesz zainstalować nowe rozszerzenie, które nie jest jeszcze zainstalowane, będziesz potrzebować dwuczęściowego rozwiązania:

 1. Natywna aplikacja komunikatora hosta:

  sudo apt-get install chrome-gnome-shell
  
 2. Wtyczka Firefox Shell Integration Firefox .

Po zainstalowaniu obu tych elementów konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zostały uwzględnione. Wtedy będziesz mógł przeglądać i instalować rozszerzenia GNOME z tutaj .

Poniżej wersji 52

Jeśli chcesz zainstalować nowe rozszerzenie, które nie jest wcześniej zainstalowane, przejdź tutaj w przeglądarce Firefox i upewnij się, że% co_de Wtyczka% jest włączona. Więc albo idź tutaj GNOME Shell Integration (wpisz to na pasku URL i naciśnij ENTER ), przejdź do sekcji about:addons , i upewnij się, że wtyczka Plugins jest ustawiona na GNOME Shell Integration , lub wykonaj to samo, ale zamiast tego ustaw go na Always Activate , a następnie, odwiedzając stronę rozszerzenia GNOME, upewnij się, że za każdym razem klikniesz Ask to Activate , lub naciśnij Allow Now (musisz kliknąć małą klocek lego, aby to uzyskać dialog - klocek pokazany na zrzucie ekranu poniżej):

Włączenie tej wtyczki pozwala witrynie wykryć wersję GNOME, a także zainstalować i zarządzać rozszerzeniami. Wtyczka powinna być domyślnie zainstalowana w Firefoksie 52 i starszej wersji Ubuntu GNOME.

Chrome i Chromium

(i niektóre inne przeglądarki oparte na Chromium, w tym Vivaldi)

Ponieważ obsługa wtyczek NPAPI nie jest dostępna w tych przeglądarkach, będziesz potrzebować rozwiązania dwuczęściowego:

 1. Natywna aplikacja komunikatora hosta:

  sudo apt-get install chrome-gnome-shell
  
 2. wtyczka do środowiska Shell Shell Integration Chrome .

Po zainstalowaniu obu tych elementów konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zostały uwzględnione. Wtedy będziesz mógł przeglądać i instalować rozszerzenia GNOME z tutaj .

Częściowe źródło: Jak zainstalować rozszerzenia GNOME przy użyciu Google Chrome lub Vivaldi

Epifania (sieć GNOME)

Natywna przeglądarka internetowa "GNOME" Epiphany nadal obsługuje wtyczki NPAPI i ma wstępnie zainstalowaną niezbędną wtyczkę rozszerzeń GNOME, więc nie ma potrzeby wykonywania z nią żadnych ustawień.

Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, może być zainstalowany za pomocą:

sudo apt-get install epiphany-browser

Instalowanie nowego rozszerzenia

Najpopularniejsze rozszerzenia będą wyświetlane na początkowej stronie, ale możesz sortować zawartość strony i wyniki wyszukiwania przy użyciu filtrów Allow and Remember , Name i Recent . Możesz także wybrać wyświetlanie wyników dla Downloads , a nie tylko All versions , którego używasz (próba zainstalowania rozszerzeń niezgodnych z wersją GNOME spowoduje cichą awarię - operacja nie powiedzie się, ale będziesz w żaden sposób o tym nie informujemy - chociaż rozszerzenia, które nie są kompatybilne, będą lekko wyszarzone na liście wyników, więc nadal będziesz mógł powiedzieć, nawet jeśli wybrano filtr Current version ).
Różne filtry, o których wspomniałem powyżej, są dostępne przez odpowiednie menu rozwijane (ustawiłem czerwone pole wokół wybranych ustawień):

Możesz także użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć rozszerzenia, gdy już znajdziesz rozszerzenie, które chcesz zainstalować (jeśli martwisz się bezpieczeństwem rozszerzeń, powinieneś przeczytać rozszerzenia te informacje o procesie sprawdzania - przejdź do sekcji All versions - rozszerzenia muszą przejść zanim zostaną zaakceptowane na stronie), kliknij jego nazwę w wynikach wyszukiwania, a następnie raz jesteś na jego stronie kliknij suwak Are GNOME Shell extensions safe? obok jego nazwy (jak zrobiono powyżej w ON/OFF ), pojawi się okno dialogowe z monitem, jeśli chcesz zainstalować wymienione rozszerzenie, jeśli to zrobisz, naciśnij gnome-tweak-tool , jeśli zmieniłeś zdanie, naciśnij Install .

Jeśli nie otrzymasz takiego okna dialogowego, natknąłeś się na jedno z preinstalowanych rozszerzeń i aktywowałeś go!

Po wprowadzeniu zmian w zainstalowanych / aktywowanych rozszerzeniach ze strony internetowej konieczne będzie ponowne uruchomienie Cancel w celu zarejestrowania zmian.

Zarządzanie rozszerzeniami

Aby aktywować rozszerzenie, kliknij suwak gnome-tweak-tool obok jego nazwy i opisu, aby jego status zmienił się z ON/OFF na OFF , (i na odwrót, aby go dezaktywować).
Zobaczysz, że wstępnie zainstalowane rozszerzenia mają wyszarzony przycisk ON obok każdego z nich, jest wyszarzony, ponieważ są one wstępnie zainstalowane, jeśli zainstalujesz nowe, jednak będziesz mógł użyć tego przycisku do trwale go usuń.

Zobaczysz również, że niektóre rozszerzenia mają przycisk obok przycisku Remove , który wygląda następująco:

Kliknięcie tego przycisku umożliwi zmianę konfiguracji danego rozszerzenia (powinno uruchomić się okno ustawień).

widok online umożliwia również podobne działanie (choć pozwala również na usuwanie / odinstalowywanie wstępnie zainstalowanych rozszerzeń, więc ostrożnie stąpaj - choć oczywiście będziesz w stanie ponownie je zainstalować).

Aktualizowanie rozszerzeń

Remove nie obsługuje aktualizacji rozszerzeń za pośrednictwem interfejsu (chociaż w przyszłości planowane jest zniesienie całego interfejsu WWW, a wszystko to za sprawą gnome-tweak-tool ), jeśli nowa wersja rozszerzenie wychodzi i chcesz go uaktualnić, możesz to zrobić, przechodząc tutaj i klikając przycisk aktualizacji obok gnome-software suwak (jeśli nie ma przycisku aktualizacji, to rozszerzenie jest już aktualne):

Zostaniesz poproszony, jeśli chcesz ON/OFF tego rozszerzenia, wciśnięcie Upgrade spowoduje jego uaktualnienie, jednak naciśnięcie przycisku Upgrade spowoduje jego wyłączenie lub nawet odinstalowanie, abyś musiał przeinstalować lub ponownie ją aktywuj.

Wskazówki i porady:

Kliknięcie przycisku Cancel prawym przyciskiem myszy (lub Activities Overview , jak zwykle jest wywoływany na przycisku) spowoduje wyświetlenie okna specjalnie dedykowanego dla rozszerzeń powłoki GNOME:

Ten proces powinien działać dla wszystkich użytkowników korzystających z GNOME 3.4 +.

    
odpowiedział user364819 14.04.2016, 15:50
źródło
25

Rozszerzenia Gnome-shell można zainstalować na stronie internetowej rozszerzenia Gnome-shell. Ta strona to: link

Aby zainstalować rozszerzenie, kliknij rozszerzenie, a następnie przejdź do strony opisującej rozszerzenie.

Na tej stronie widoczny jest przełącznik suwaka. Włącz suwak, jeśli chcesz zainstalować rozszerzenie. Następnie pojawi się monit o zainstalowanie rozszerzenia.

Zainstalowanym rozszerzeniom można zarządzać z link

Po przejściu do zakładki Zainstalowane rozszerzenia można uaktualnić dowolne rozszerzenie, wyłączyć i wprowadzić ustawienia bezpośrednio z przeglądarki.

Aktualizowanie:

Przycisk aktualizacji można znaleźć obok nazwy rozszerzenia, gdy dostępna jest aktualizacja.

Kliknij ten przycisk, aby zaktualizować. Otrzymasz monit podobny do tego, który otrzymasz po zainstalowaniu rozszerzenia z prośbą o pozwolenie na zainstalowanie rozszerzenia. kliknij przycisk Zainstaluj (Tak, to nie jest Aktualizacja), aby zainstalować zaktualizowane rozszerzenie.

Korzystanie z ustawień rozszerzeń

Chociaż możesz użyć gnome-tweak-tool, możesz również otworzyć okno ustawień rozszerzenia ze strony, jeśli rozszerzenie to zapewnia. Wystarczy kliknąć małą ikonę klucza. Okna ustawień powinny wyglądać tak, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

Usuwanie rozszerzenia

Możesz również usunąć rozszerzenie z witryny pod warunkiem, że domyślnie nie jest ono dostarczane z gnome-shell (co powoduje, że są instalowane w obszarze systemu).

Kliknięcie czerwonego krzyżyka powinno odinstalować rozszerzenie.

    
odpowiedział M.Tarun 19.01.2014, 10:20
źródło
8

Strona internetowa GNOME ma konfigurację sekcji Rozszerzenia, która jest obecnie w fazie beta. Zapewnia łatwą instalację rozszerzeń i zarządzanie zainstalowanymi za pomocą interfejsu sieciowego.

Dostęp do strony można uzyskać tutaj: link

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 02.12.2011, 19:33
źródło
5
 1. Przejdź do strony rozszerzeń gnome-shell przy użyciu obsługiwanej przeglądarki (która nie jest całkowicie zabezpieczona przed cokolwiek działającego lub pochodzącego z sieci).

  Podobnie powinno być, podobnie jak w przypadku gnome-browser lub czysta instalacja Firefoksa. Czasami miałem problemy z instalowaniem rozszerzeń za pomocą Google Chrome lub Midori.

 2. Filtruj według "Obsługiwane przez: Bieżąca wersja"

 3. Kliknij przycisk przełącznika wybranego rozszerzenia

 4. "Zainstaluj to rozszerzenie" - pytanie powinno pojawić się. Potwierdź.

 5. W rzadkich przypadkach musisz przeładować gnome-shell, aby nowe rozszerzenie działało bez problemów (RARE!) - otwórz okno dialogowe uruchamiania powłoki gnome ( Alt + F2 ) - jeśli nie, sprawdź Alt + F2 nie wyświetla Run Command Prompt w powłoce GNOME ), wpisz r i naciśnij Enter .

odpowiedział timo 20.01.2014, 10:45
źródło
2

Szaleję, próbując zmusić to do pracy nad czystą instalacją gnomea ubuntu 14.04. Znalazłem rozwiązanie.

 1. Otwórz program Firefix.
 2. Przejdź do dodatków ( about:addons ).
 3. Pod wtyczkami zobaczysz Integracja Gnome Shell.
 4. Wybierz i zmień opcje aktywacji na ZAWSZE AKTYWUJ.

Potem zamknąłem firefox, a następnie ponownie otwarty. Kiedy wróciłem do linku . Byłem w stanie zainstalować rozszerzenia (suwak pozostał w pozycji na. Rozszerzenie pojawiło się w narzędziu ulepszenia po. Mam nadzieję, że to pomaga.Byłem tak wiele odpowiedzi i próbowałem tak wielu rzeczy. Jestem po prostu szczęśliwy, że Rozgryzłem to i mogę podzielić się nim ze wszystkimi. Oto krótka lista wersji, dzięki czemu możesz zweryfikować swoje.

Oczyść instalację Ubuntu Gnome 14.04 Firefox 34. Wersja zainstalowana podczas instalacji.

    
odpowiedział TJSummers51L 06.12.2014, 08:17
źródło
1

Ubuntu 18.04 i późniejsze

W Ubuntu 18.04 i nowszych Rozszerzenia powłoki GNOME można zainstalować z poziomu aplikacji Ubuntu. Wyszukaj słowo kluczowe "rozszerzenia powłoki GNOME" i typ aplikacji, której szukasz.

Możesz także wyszukiwać ze wszystkich dostępnych rozszerzeń powłoki GNOME na tym samym ekranie, naciskając przycisk Dodatki, który znajduje się pod nagłówkiem Kategorie . Na ekranie dodatków wybierz kartę Rozszerzenia powłoki , a zobaczysz wszystkie dostępne rozszerzenia powłoki GNOME. • Kliknięcie rozszerzenia powłoki GNOME na liście wyników wyszukiwania spowoduje wyświetlenie ekranu, na którym często będą wyświetlane zrzuty ekranu.

 • Kliknięcie przycisku Witryna spowoduje otwarcie strony internetowej w przeglądarce internetowej, w której można wyświetlić większy obraz tego samego zrzutu ekranu, który został wyświetlony w oprogramowaniu Ubuntu.

 • Kliknięcie przycisku Instaluj spowoduje zainstalowanie rozszerzenia.

odpowiedział karel 27.04.2018, 23:23
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów