Czy powinienem zainstalować Ubuntu jako UEFI lub Legacy?

11

Zacząłem instalować Ubuntu, ale otrzymałem komunikat o kompatybilności z UEFI / BIOS i jak nie mógłbym załadować obu.

Czy po instalacji jako UEFI będę mógł ponownie zainstalować system Windows 7 jako UEFI? Czy powinienem po prostu zainstalować Ubuntu w trybie starszym?

    
zadawane M_W 29.03.2017, 00:28
źródło

2 odpowiedzi

14

Aby zapobiec niepotrzebnym komplikacjom, radziłbym zainstalować Ubuntu w taki sam sposób, w jaki jest zainstalowany system Windows.

Tak więc, jeśli system Windows jest zainstalowany jako UEFI, najlepiej będzie zainstalować system Ubuntu w UEFI, tak aby nie trzeba było przełączać trybów rozruchowych ani instalować systemu Windows w celu zmiany systemów operacyjnych. Podobnie, jeśli system Windows jest w trybie starszego typu, zainstaluj Ubuntu w tym samym.

Jeśli naprawdę nie ma to dla ciebie znaczenia, zdecydowanie sugerowałbym używanie UEFI. Oferuje wiele innych funkcji, które mogą się przydać w nowoczesnych systemach i może zapewnić lepszą kompatybilność z układami graficznymi i sprzętowymi na nowoczesnych systemach. Podsumowując, nie ma to znaczenia po przejściu przez bootloader.

    
odpowiedział Kaz Wolfe 29.03.2017, 00:53
źródło
0

jeśli zdecydujesz się na instalację zarówno w trybie UEFI, upewnij się, że masz partycję EFI (250mb wystarcza), ponieważ bez tej partycji system operacyjny się nie uruchomi

(jeśli twoje Windows 7 jest w UEFI, to jestem prawie pewien, że masz już tę partycję)

Czy Ubuntu potrzebuje tej partycji EFI?

    
odpowiedział Sumeet Deshmukh 29.03.2017, 19:30
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów