Czy mogę ustawić poziomy układ dla obszarów roboczych?

16

Po prostu nie mogę znaleźć sposobu, aby uzyskać siatkę obszaru roboczego za pomocą Gnome 3. Po prostu pozostaje pionowa, szerokość 1 i nieograniczona wysokość ...

Każda pomoc byłaby naprawdę doceniana. Dzięki.

    
zadawane Mandibull 07.04.2011, 18:12
źródło

4 odpowiedzi

5

Nie można tego zrobić, byłoby lepiej, gdybyś zapytał tego programisty GNOME przez ich listę mailingową, a jeśli wiesz jak kodować w javascriptu, możesz napisać dla niego rozszerzenie.

    
odpowiedział RolandiXor 07.04.2011, 19:21
źródło
6

Rozszerzenie Frippery Bottom Panel ustawia poziomy układ obszarów roboczych. Gdy jest aktywny, musisz użyć ctrl+alt+left i ctrl+alt+right , aby przełączyć obszary robocze, zamiast ctrl+alt+up i ctrl+alt+down .

Jednak w chwili pisania nie zmienia to układu obszarów roboczych w widoku działań, gdzie obszary robocze są nadal układane w stosy w pionie i gdzie trzeba używać starych kluczy ctrl+alt+up i ctrl+alt+down .

Dodaje także dolny panel, którego nie można usunąć bez wyłączenia całego rozszerzenia. Na dolnym panelu znajdują się przyciski umożliwiające szybki dostęp do każdego obszaru roboczego, ale nie pokazują one miniatury okien w tym obszarze roboczym, jak to było w przypadku GNOME 2.

Rozszerzenie jest tylko 1128 liniami dość prostego javascriptu, więc mógłbym wypróbować szybkie i brudne rozszerzenie "horyzontalnego obszaru roboczego" w ciągu kilku dni, jeśli znajdę jakiś czas.

    
odpowiedział Georges Dupéron 21.07.2012, 22:17
źródło
6

Możesz użyć rozszerzenia siatki obszaru roboczego , aby osiągnąć to zachowanie.

    
odpowiedział mniess 20.10.2017, 11:07
źródło
2

Zmodyfikowaliśmy rozszerzenie panelu Frippery Bottom Panel tak, aby miał tylko poziomy obszar roboczy przełączający i usuwał wszystkie inne funkcje. to działa dla mnie, tutaj jest link:

Zmodyfikowany dolny panel Frippery w GoogleDrive

do zainstalowania wystarczy umieścić katalog w ~ ~ .local / share / gnome-shell / extensions ', a następnie ponownie uruchomić Gnome przez Alt + F2 i wpisać "r" lub po prostu się wylogować i zalogować ponownie. w metadata.json ustawiona lista wersji powłoki to od 3.6 do 3.18, najnowsze prace.

w tej chwili umieszcza globalnie zdefiniowaną liczbę obszarów roboczych w poziomym rzędzie. siatka (pozioma + pionowa) również byłaby możliwa, ale musisz zmodyfikować skrypt, aby zmienić wymiary.

@Georges Duperon, niestety nie mogę jeszcze komentować.

btw. co jest dobrym miejscem do umieszczania wspólnych brudnych hacków, nie chcesz używać githubu na to ...?

    
odpowiedział Mangostaniko 02.10.2014, 14:35
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów