Czy muszę defragmentować systemy plików EXT? [duplikować]

10

Powiedziano mi, że systemy plików EXT nie muszą być defreagged ze względu na sposób, w jaki obsługują zapisy. Czy to prawda? Czy od czasu do czasu korzystałem z defragmentacji? Jeśli tak, jakie narzędzia są najlepsze?

    
zadawane Jeremy 25.10.2010, 07:59
źródło

2 odpowiedzi

11

Systemy plików jądra Linuksa i Linuksa robią wiele rzeczy, aby zminimalizować fragmentację, ale nie jest prawdą, że fragmentacja nie jest możliwa. Ilość fragmentacji zależy od rodzaju użycia systemu plików (ponieważ Jeremy wskazuje na bugtracker Transmission, duże torrenty mogą być przykładem "złego" zachowania fragmentacji, w zależności od tego, jak aplikacje działają z nimi). Ogólnie rzecz biorąc, nie powoduje to, że naprawdę jest w normie, chyba że uda ci się prawie zapełnić swój dysk.

Och, a ty uzyskasz najlepszą defragmentację, kopiując wszystko do innego systemu plików, usuwając stary system plików, a następnie kopiując wszystko z powrotem. Dotyczy to również Windows ...;)

Właściwie, możesz wykonać sztuczkę kopiowania + usuwania również w tym samym systemie plików, ale pamiętaj, że musisz wykonać kopię, a następnie usunąć starą, a nie wykonywać ruch / zmieniać nazwy!

    
odpowiedział JanC 25.10.2010, 09:24
źródło
-1

System plików ext3 i ext4 nie musi być defragged, ponieważ same się defragmentują. Możesz przeczytać to, aby uzyskać więcej informacji: link (jeśli jest to konieczne)

    
odpowiedział redlaber 25.10.2010, 08:11
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów