Czy mogę uzyskać przycisk "zawsze na górze" na pasku tytułowym systemu Windows (obok przycisków minimalizacji / maksymalizacji / zamykania)?

10

Używam często okien zawsze w górze i robię takie, ustawiając opcję w menu prawego przycisku okna. Czy mogę przybliżyć tę opcję, bezpośrednio na pasku tytułowym Windows oraz przyciskami minimalizuj / maksymalizuj / zamknij?

    
zadawane Ivan 15.01.2011, 00:27
źródło

3 odpowiedzi

8

Ty możesz dodać taki przycisk do paska tytułowego, jednak istnieje bardzo silne ograniczenie. Problem polega na tym, że motyw, którego używasz, musi zawierać obraz.

W edytorze gconf ( Alt + F2 i wejdź w edytor gconf), przejdź do /apps/metacity/general i dodaj wartość above tam, gdzie jej się podoba. np .:

menu:above,minimize,maximize,close

Teraz prawdopodobnie nie zobaczysz wielu zmian, ponieważ według tego bloga publikuj od programistów metacity tylko kilka motywów, które go wspierają. Przykładem takiego tematu może być Crux.

Dodanie tego przycisku do samego motywu na pierwszy rzut oka wymagać będzie zagłębienia się w ustawienia twojego motywu; dokładniej jego folder metacity-1 . Wygląda na to, że będziesz musiał edytować plik xml, a także upuszczać niektóre pliki obrazów w folderze.

    
odpowiedział Ward Muylaert 22.01.2011, 18:58
źródło
2

Można odwzorować powiązanie klucza dla tego. Możesz to zrobić, naciskając Alt + F2 (aby uzyskać okno dialogowe uruchamiania) i uruchamiając gconf-editor . W edytorze gconf przejdź do /apps/metacity/window_keybindings i ustaw powiązanie z kluczem dla toggle_above .

Spodziewam się, że to powiązanie klawiszy będzie możliwe do zmienienia z Systemu - > Preferencje - > Shorcuts na klawiaturze też, ale albo jestem ślepy, albo nie ma go z jakiegoś powodu.

    
odpowiedział geirha 22.01.2011, 15:46
źródło
0

Według mojej wiedzy nie jest to możliwe na podstawie metacity, ale jest to możliwe, jeśli używasz compiz (ze szmaragdem), kwin lub icewm (AFAIK). Jeśli nie masz nic przeciwko uruchomieniu compiz, możesz zainstalować menedżera motywów szmaragd i szmaragd i edytować ten motyw (lub zainstalować inny), aby użyć tego przycisku.

Inną opcją jest użycie ubuntu-tweak ( UWAGA: NIE JEST OBSŁUGAWANA ) i edycja metacity motyw ma przycisk menu (zapisuje kliknięcie prawym przyciskiem: P).

    
odpowiedział RolandiXor 15.01.2011, 02:28
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów