Czy istnieją dobre karty dźwiękowe USB 5.1 lub 7.1, które działają w systemie Linux?

10

Próbuję dostać kartę dźwiękową, która zostanie podłączona do naprawdę nowej płyty Mini-ITX. To daje mi PCIe lub USB, a karty PCIe wydają się drogie, bzdurne i wymagają drogich kart rozszerzających i rozszerzających dla płyt Mini-ITX. Mam starą Sound Blaster Live 5.1, która brzmi świetnie, ale nowe płyty Mini-ITX nie mają żadnych slotów PCI.

Oto kilka opcji, które znalazłem i dlaczego nie będą działać:

zadawane Neil 18.10.2010, 17:10
źródło

5 odpowiedzi

8

X-Fis (nawet USB) działają. Nie byli do tego przyzwyczajeni, ale ALSA dodała dla nich sterowniki ponad rok temu i większość osób nie wydaje się mieć z nimi problemu. Wiem, że pierwsza recenzja jednego z Newegga narzeka na wsparcie dla Linuksa, ale poważnie, kiedyś narzekano na nich codziennie, to zepsuło się w nicość.

Z większością lepszych urządzeń audio dla konsumenta znajdziesz, że wiele specjalnych urządzeń (czytaj: CMSS-3D, EAX, itp.) wymaga specjalnego oprogramowania tylko dla Windows. Będziesz w stanie usłyszeć dźwięk, a będziesz mógł go usłyszeć w 5.1 konfiguracji z DTS (jeśli to dotyczy), ale nie dostaniesz niektórych bardziej wyszukanych efektów.

Alternatywnie możesz użyć czegoś tak prostego jak połączenie HDMI (jeśli twoja karta Mini-ATX ma jedną lub przez kartę graficzną) i podłączyć ją do amplitunera AV. Dużo więcej pieniędzy, ale znacznie lepsze opcje dźwięku i korektora (IMO).

    
odpowiedział Oli 18.10.2010, 17:45
źródło
1

jest trudny do znalezienia, ale daje kilka miejsc do znalezienia:

wiki społeczności:

link

strona alsa

link

    
odpowiedział hhlp 18.10.2010, 17:48
źródło
1

Seria ASUS Xonar obejmuje karty dźwiękowe USB hi-fi 7.1!

U1 i U3 są uznanymi rozwiązaniami USB, pozostałe (od zrzutu ekranu) są dla mnie nowością. Ponieważ używałbyś wyjścia optycznego (SPDIF) do zasilania sygnału dźwiękowego, np. Karta > Amplituner > głośniki nie powinny mieć problemów z wyjściem 3xanalog (3xmini-jack) z serii Creative Notebook.

    
odpowiedział Bucic 12.02.2013, 19:21
źródło
0

Możesz zajrzeć do interfejsów nagrywania z wieloma kanałami wyjściowymi. Ja na przykład używam Behringera FCA610 do podłączenia systemu głośników 5.1. Ma 8 kanałów wyjściowych, więc 7.1 jest również możliwy. Najnowsze wersje PulseAudio powinny oferować profile 5.1 i 7.1 dla tego urządzenia.

    
odpowiedział LiveWireBT 13.01.2016, 11:10
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów