Jak wyłączyć nową funkcję niewidocznej granicy (rujnuje wtyczkę Grid Compiz)?

10

Ostatnio dodano nową funkcję, która dodaje niewidoczne obramowanie wokół okien, aby pobrać zmiany rozmiaru (chociaż myślałem, że nowy uchwyt zmiany rozmiaru rozwiązał wszelkie duże problemy).

To mnie denerwuje, ponieważ niszczy użyteczność wtyczki grid compiz .. nie jestem pewien, czy granica jest częścią compiz lub gnoma, ale chciałbym wiedzieć jak ją wyłączyć.

Nie mogłem znaleźć żadnych opcji w ccsm lub ustawieniach okna w gnome.

Zobacz zrzut ekranu, aby zobaczyć, ile odpadów powstało. Te okna powinny pasować do siebie zamiast pustego miejsca otaczającego je wszystkie.

    
zadawane Ike 30.01.2011, 12:40
źródło

2 odpowiedzi

9

To część motywu.

Sprawdź /usr/share/themes/Ambiance/metacity-1/metacity-theme-1.xml i zmień właściwości padding na zero (lub usuń je), np .:

<frame_style ...>
    ...
    <padding left="7" right="7" bottom="7"/>
</frame_style>

--- Aktualizacja ---

Jest teraz także raport o błędzie . Błąd został naprawiony, jeśli nadal go widzisz, zgłosiłbym nowy błąd (chyba że dzieje się to z oknami, które mogą być zmieniane tylko w stałych rozmiarach, takich jak gnome-terminal).

    
odpowiedział htorque 30.01.2011, 13:36
źródło
1

Prostsze rozwiązanie: uruchom gtk-window-decorator --replace & w terminalu. Tylko dekorator okna z jednością obsługuje tę opcję motywu, ale dekorator okna gtk obsługuje resztę motywu o metacity.

    
odpowiedział Travis Watkins 05.03.2011, 07:50
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów